צרו איתנו קשר

מלאו טופס זה וניצור עמכם קשר בהקדם

אנא מלאו את טופס - צרו איתנו קשר

לפרטים:

052-6795667

למה כדורסל?

מכל הסיבות הנכונות

על הקשר בין כושר גופני לבריאות כבר נאמר ונכתב רבות, אבל אין ספק שלכדורסל שמור מקום של כבוד בין ענפי הספורט – לא רק בגלל הפופולאריות הרבה שלו בארץ (והעובדה שמדובר באחד הענפים בהם ישראל מצטיינת), אלא גם בגלל התרומה המשמעותית שלו לרוח הספורטיבית, לפיתוח יכולות חיוניות כמו קואורדינציה, שיווי משקל ועוד וכמובן אפקט המשחק הקבוצתי.
 
 
כשאנחנו משחקים כדורסל אנחנו נהנים ואפילו לא יודעים למה. כמובן, יש קשר לתחושת הסיפוק הנובעת מהצלחה במהלך המשחק, או לעצם שיתוף הפעולה עם שחקנים אחרים, אבל ישנן גם סיבות פיזיולוגיות גרידא, הקשורות להורמונים המופרשים במהלך מאמץ גופני. למעשה, בזמן משחק כדורסל מאומץ משתחררים בגוף הורמונים המשפיעים ישירות על מצב הרוח שלנו ומשפרים אותו. חומרים כמו אנדורפין, נוראדרנלין, דופאמין וסרוטונין המשתחררים כתוצאה מפעילות פיזית מאומצת, גורמים לתחושות של הנאה ואפילו אופוריה, משככים כאבים ומעוררים את הגוף.
 
פעילות הורמונלית זו מתרחשת במהלך כל מאמץ גופני ממושך, אבל משחק כדורסל תורם גם לקואורדינציה ולא סתם הוא נחשב לאלגנטי ביותר מבין המשחקים הקבוצתיים. בנוסף, בשעת משחק כדורסל נדרשים השחקנים לריכוז גבוה ולתיאום עין – יד – כדור. במקביל, עובדות קבוצות שרירים שונות האחראיות על מערכות רבות ותורמות – בין השאר – לשיווי המשקל של השחקנים (כמו בזמן שינוי כיוון), לגמישות, כוח מתפרץ, כוח דינאמי, מהירות ועוד.
 
לבסוף, אחד מיתרונותיו הבולטים של משחק הכדורסל הוא הזמינות שלו – כל אחד וכל אחת יכולים לשחק כדורסל, כמעט בכל מקום ובכל זמן – בחצר הבית, במגרש השכונתי, במגרש הספורט של בית הספר, במסגרת חוגים לשעות הפנאי, קבוצות ילדים, נוער ומבוגרים, ברמות שונות, עם חברים, עם אחים, בהפסקות בבית הספר, או בסוף השבוע. העיקר לשחק.